Reklam içerikleri ve kampanyalara itibar etmeyiniz. Google arama üzerinden verilen ücretli sponsorlu reklamlar tarafımızca verilmemektedir.

Evcil Hayvanlarınız İçin Kaliteli Bakım

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Dahiliye Hizmeti

Dahiliye

Hayvan muayenelerinde Veteriner Hekim' in gerekli gördüğü durumlarda hayvanlara Check-up işlemi de uygulanabilmektedir. Her türlü hastalıkların tanısında bu işlem uygulanabilmektedir.

Cerrahi Hizmet Hizmeti

Cerrahi Hizmet

Her türlü yaralanma, hayvanların vücudunda oluşan çeşitli rahatsızlıklarda cerrahi müdahale yapılmaktadır. Yaralanan bir hayvan gerektiği görüldüğü takdirde cerrahi operasyon bölümüne alınmaktadır.

Laboratuvar Hizmeti

Laboratuvar

Günümüzde laboratuvarlar hayvanlarda teşhis edilmeyen bazı hastalıklar için önemli bir yöntemdir. Bundan dolayı erken tedavi için doğru veteriner ve laboratuvar sayesinde kısa sürede hastalıkların teşhisi yapılmaktadır.

Suni Tohumlama Hizmeti

Suni Tohumlama

Hayvanlarda suni tohumlama; uygun tohumlama vaktinde, dişi olan hayvanın genital kanalına uygun spermlerin usulüne uygun şekilde ve hijyenik koşullarda nakledilmesidir.

Doğum Hizmeti

Doğum

Doğum zamanı gelen bir hayvan sakinleşir ve ağrı belirtileri gösterirler. Kuyruğunu sallayarak ve yeri eşeleyerek doğum belirtisi verir.

Radyolojik Muayene Hizmeti

Radyolojik Muayene

Hastanın radyolojik muayenesi derinin içinde oluşan kemik hastalıkları ve deri altında oluşan hastalıkların teşhisinde oldukça önemlidir.

Ultrason Muayenesi  Hizmeti

Ultrason Muayenesi

Hayvanlarda meydana gelen bazı hastalıkların tanısı ve teşhis edilmesi için muayene ile ultrasonun birlikte yapılması gerekir. Ultrason olmadan teşhis konulamadığı gibi sadece muayene ile de teşhis konulması oldukça zordur.

Mikroskobik Muayenesi Hizmeti

Mikroskobik Muayenesi

Mikroskobik muayene ile deri kazıntıları ve kıl kökü incelemeye alınır. Üreyen mantarlara mikroskobik inceleme ile fizyolojik testler uygulanır.

Yoğun Bakım Hizmeti

Yoğun Bakım

Yoğun bakım ünitesinde genellikle durumu ağır olan nefes almada güçlük çeken hayvanlar, herhangi bir operasyon geçiren ve vücut sıcaklığı düşük hayvanlar daha çok yer almaktadır.

Kan Muayenesi Hizmeti

Kan Muayenesi

Kan muayenesi için yapılan biyokimyasal analiz, kanın tamamen sıvı kısmıyla ilgilenen bir testtir. Kanda bulunan şeker, nitrojen, protein, kolesterol gibi değerlerin incelenmesini sağlar.

Evde Aşılama ve Tedavi Hizmeti

Evde Aşılama ve Tedavi

Veteriner Kliniği'nde evde beslenen kedi ya da köpek gibi birçok hayvanın aşılaması ve tedavisi yapılmaktadır. Evde aşılama yapılan hayvanın gerekli evrak ve program kayıtları alınmaktadır.

Gebelik Tanısı Hizmeti

Gebelik Tanısı

Hayvanlarda gebelik tanısı bazı yöntemlere göre yapılmaktadır. Bu yöntemler elle muayene, rektal muayene, ultrasonografi ve laboratuvar teknikleri olmak üzere kullanılmaktadır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Eğitim

Profesyonel eğitim ve danışmanlık sağlıyoruz.

Evde Hizmet

Randevulu/Randevusuz yerinizde hizmet veriyoruz.

Benimseme

Minik dostlarınızı kendi hayvanlarımız gibi benimsiyoruz.

Kaliteli Hizmet

Sizin memnuniyetiniz bizim için ilk sırada

Kaliteli Ürünler

Piyasadaki en kaliteli ürünleri sizler için tedarik ediyor ve tüm hizmetlerimizi bu kaliteye bağlı gerçekleştiriyoruz.

Pet Hizmetleri

Tüm pet hayvanlarınıza gereken müdahaleyi sağlıyoruz.

0
Danışmanlık
0
Tedavi Edilen Hayvan
0
Sertifika & Ödül
0
Mutlu Müşteri

Sık Sorulan Sorular

Merak Edilenler ve Çok Sorulan Bazı Soruları Sizin İçin Cevapladık

Kediler neden tüy döker sorusu en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Fizyolojik tüy döküm miktarının aşılması bir sorunun göstergesi olabilir. Tüy dökülmesinin en önemli sebeplerinden biri gıdadır. Can dostlarımıza verdiğimiz gıdaların tam dengeli bir içerikte olması gerekir. En iyi içeriğe sahip mamalar bile stres yaratacak dönemlerde kedimiz için vitamin ve mineral açısından eksik kalabilmektedir. Özellikle mevsim geçişlerinde ek takviyeler yapmak ve sık sık taramak dönemi daha rahat atlatmasında fayda sağlayacaktır. Bunun yanında hormonel değişimler, metabolizma hastalıkları, hormon hastalıkları, paraziter enfestasyonlar, allerji ve psikolojik rahatsızlıklar da tüy dökülmesine neden olmaktadır. Unutulmamalıdır ki her şey yolunda olsa bile bir miktar tüy dökülmesi olacaktır ve bu normaldir. Patili günler dileriz.

Devamını Oku

Köpeklerin sindirim sistemi kedilerden biraz farklıdır. Köpekler omnivor canlılardır. Yani hem ot hem et tüketebilirler. Buda karbonhidratları yüksek oranda sindirebildiklerini göstermektedir. Köpeğimizde herhangi bir sağlık sorunu yok ise ve hekiminiz farklı bir beslenme programı uygulamıyor ise; anne sütünden kesildikten sonra 4. Aylarına kadar dört öğün beslenmelidir. Yani kilolarına uygun günl

Devamını Oku

Hayır yapmaz. Aslında kist yapan şey tüy değil tüy üzerine yapışmış olan parazit yumurtalarının ağız yolu ile alınmasıdır. Bu parazitlerden bazıları sindirim sisteminden göç geçirerek farklı organlarda kist yapıları oluşturur. Peki, bunun önüne geçmek mümkün mü? Evet, elbette mümkün. Kedilerimizin belli aralıklarla (bu aralık hekim tarafından belirlenir) antiparaziter ilaçlamasını yaptırmalıyız ve kum kaplarını günde bir veya iki defa temizlemeliyiz. Kum temizliği sonrası ellerimiz bol su ve sabunla temizlemeliyiz. Eğer bunlara dikkat edersek dökülen ve yutulan tüyler bizim için sorun oluşturmaz. Patili günler dileriz.

Devamını Oku

Öncelikle bulduğunuz yavru kedi eğer korunaklı bir yerde değil ise zarar gelecek bir alanda ise eldiven giyerek yakın ve daha korunaklı bir yere alınmalıdır. Anne kediler yemek yemek, su içmek ve ihtiyaçlarını karşılamak için yuvadan ayrılabilmektedir. Anne kedinin dönemsi beklenmelidir. Bu sekiz saat kadar sürebilir. On günlükten küçük yavrular 12 saat beslenmediği takdirde hayati risk ile karşı karşıya gelmektedir. Eğer anne bu süre zarfında gelmez ise bulunan yavru alınmalı ve en yakın veteriner kliniğine götürülmelidir. Sağlık durumu kontrol edilen yavrulara öncelikle sütanne aranmalı o zaman zarfında kedi anne sütü ile beslenmelidir. Yavruların vücut ısılarını sağlayamadıkları ve ilk bir buçuk ay yardımla idrar yaptıkları unutulmamalıdır. Patili günler dileriz.

Devamını Oku

Kediler için uygun kısırlaştırma yaşı ortalama 6-8 aylık yaştır. Bunun genel sebebi kedimize uygulanan aşıların tamamlanmış olması, diş değişiminin tamamlamasıdır(stres açısından). Fakat her yaşta kedide kısırlaştırma operasyonu yapılabilmektedir. Yapılan çalışmalarda hiç kızgınlık göstermeden kısırlaştırılan dişi kedilerin meme tümörü oranının bir kere kızgınlık gösterip kısırlaştırılan kedilere oranla daha düşük olduğu tespit edilmiş. Erkek kediler için ise kısırlaştırma için kötü alışkanlıklar kazanmadan (koku bırakma, eşya veya insanla mastürbasyon vb) yapılmasını önermekteyiz. Çünkü bazı alışkanlıklar kalıcı olabilmektedir. Patili günler dileriz.

Devamını Oku

Kedilerin eğer bir sağlık sorunu yok ise bütün gün tüketeceği mamayı serbest besleme ile verilmelidir. Yani kedinin mama kabı bir gün tüketeceği mama ile doldurulur. Kediler 8-12 öğünde bu mamayı tüketirler. Fakat bazı hormonel rahatsızlıklar nedeniyle veya obezite gibi hastalılardan dolayı öğün ve mama kısıtlamasına gidilebilir. Bu kısıtlamalar bir hekime danışılarak yapılması daha sağlıklı olacaktır. Patili günler dileriz.

Devamını Oku

Kedime aşı yaptırmasam ne olur sorusu oldukça sık sorulan bir sorudur. Özellikle aşıların yan etkisinden korkan hasta sahiplerinin en çok aklını karıştıran soruların başında gelir. Fakat aşılama oldukça önemlidir. Özellikle kediler arası bulaşıcı hastalıklara karşı korunmanın en önemli yolu aşılamadır. Yan etkiler konusunda hekimlerinizden detaylı bilgiler alarak aşılama takvimine uymanız can dostunuzun sağlığı için çok önemlidir. Bazı hastalıların maalesef tedavisi yoktur ve bundan korunmanın tek yolu aşılamadır. Patili günler dileriz.

Devamını Oku

Köpeğime aşı yaptırmasam ne olur sorusu oldukça sık sorulan bir sorudur. Özellikle aşıların yan etkisinden korkan hasta sahiplerinin en çok aklını karıştıran soruların başında gelir. Fakat aşılama oldukça önemlidir. Özellikle kediler arası bulaşıcı hastalıklara karşı korunmanın en önemli yolu aşılamadır. Yan etkiler konusunda hekimlerinizden detaylı bilgiler alarak aşılama takvimine uymanız can dostunuzun sağlığı için çok önemlidir. Bazı hastalıların maalesef tedavisi yoktur ve bundan korunmanın tek yolu aşılamadır. Patili günler dileriz.

Devamını Oku
Tümünü Oku

Son Eklenen Faydalı Bilgiler

Köpeklerde Aşılama Takvimi

Köpekler dünyanın en popüler evcil hayvanları arasında bulunmaktadır ancak hem onların hem de sahipleriyle birlikte diğer insanların sağlığı için aşılama takvimlerine dikkat edilmelidir.

Köpek Neden Yemek Yemez?

Köpekler de insanlar gibi bazı dönemlerde yemek yemek istemeyebilirler. Yaşanan bu iştahsızlık çok fazla ilerler ise köpeğin sağlığını da olumsuz etkileyebilir.

Köpek Nasıl Eğitilir?

Köpek Nasıl Eğitilir? Eğer köpek sahibiyseniz, birtakım sorumlulukları almanız gerekir. Bu sorumlulukların başında ise köpek eğitimi vardır. Çünkü beslediğiniz hayvanı eğitmeniz, ona daha kolay bir şekilde bakabilmenizi sağlar.

Kedi Neden Miyavlar?

Kedilerin miyavlaması kadar doğal bir şey yoktur. Bir şey istediklerinde ya da rahatsız olduklarında miyavlayarak bunu dile getirmek isterler. Ancak bu durumlarda miyavlama tonlarında farklılık meydana gelebilir.

Kedi Kısırlaştırmanın Faydaları, Zararları Neler?

Kedi kısırlaştırma işleminin kediler için olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Bu nedenle kedilerine kedi kısırlaştırma işlemi yapmak isteyen hayvan severler bu konu hakkında araştırma yapıyorlar.

Kedi Kısırlaştırma Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Kedilerin daha sağlıklı bir ömür sürmeleri ve kontrollü üremeleri için yapılan kedi kısırlaştırma işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken bir takım konular vardır.

Bizi Arayın
WhatsApp'tan Yazın