Kedi Muayenesi

Kedi muayene için öncelikle randevu alınması istenen sürecin en doğru şekilde devam ettirilmesi gerekir. Genel kedi muayenesi için tüm aşamalar uzman veteriner tarafından yapılır

Bizi Arayın WhatsApp'tan Yazın

Kedi Muayenesi

Sevimli evcil hayvanlardan biri olan kediler belli dönemler uzman bir veteriner tarafından kontrol ettirilmesi en doğru adımdır. Kedi muayenesi için öncelikle randevu alınması  sürecin en doğru şekilde devam ettirilmesi gerekir. Genel kedi muayenesi için tüm aşamalar uzman veteriner tarafından yapılır. İç organları, deri kısmı ve daha birçok farklı yerlerinin kontrolü teknolojik yollarla yapılırken saptanan bir rahatsızlık medikal tedavi ile kontrol altına alınır. 

Kedi Muayenesi Nedir? 

Kedilerin var olan veya olabilecek rahatsızlıklarının önlenmesi için yapılan rutin kontrollere kedi muayenesi adı veriliyor. Muayene esnasında göz, kulak, deri rahatsızlığı, sindirim hastalıkları, parazit gibi birçok duruma bakılıyor.

Kedi muayenesi konusunda internette araştırma yapan kişiler bu konu hakkında gerekli bilgiye ulaşabiliyor. Erken muayene ile birçok hastalığın ilerlemesi engellenebiliyor.

Kediye yapılan genel muayene sonrasında kedi sahibinin bilgilendirilmesi gerekiyor.

Kedi Hastalıkları Nelerdir?   

Kedilerde yaşanacak en ufak bir rahatsızlığın önceden tespit edilmesi gerekiyor. Aksi halde bu durum kedi için kötü sonuçlar doğurabiliyor. Ancak her rahatsızlık önceden tespit edilemiyor. Uzman doktorun muayenesi gerekebiliyor.

Kedilerde görülen birçok hastalık bulunuyor. Bunların çoğu insanlara geçmiyor. Bazıları ise bulaşıcı olabiliyor. Kedilerde en sık görülen hastalıklar şöyle:

Kalp kurdu

Diyabet

Kuduz

Saç mantarı

Bu hastalıklardan birinin görülmesi durumunda en yakın veterinere gitmek gerekiyor.

Kedi Muayenesi Kaç TL? 

Kedisi olanlar, güncel muayene ücretlerini merak ediyor. Veteriner hekimler tarafından yapılan muayenenin ücretlerini Veteriner Hekimler Odası belirliyor. Kedi muayenesi ücretleri her yıl değişiyor. Ancak yapılan muayeneye göre fiyat artabiliyor. Genel olarak kedilerin muayene fiyatları şu şekilde:

Genel muayene 150 TL

Acil durum muayene ücreti 180 TL

Kontrol muayenesi 85 TL

Kedilerin muayenesi hakkında veteriner hekimlerden çok daha fazla bilgiye ulaşılabilir. Kedi muayenesi fiyatları veteriner kliniklerine göre değişkenlik göstermektedir. 


Bizi Arayın
WhatsApp'tan Yazın