Kedi Doğum Hizmeti

Kedilerde doğum yaklaştıkça anne kedi, doğum için kendine daha güvenli, sıcak ve yumuşak bir ortam aramaya başlar.

Bizi Arayın WhatsApp'tan Yazın

Kedi Doğum Hizmeti

Kediler doğumda genellikle 2-5 arası yavru kedi dünyaya getirir. Doğum yaklaştıkça anne kedi, doğum için kendine daha güvenli, sıcak ve yumuşak bir ortam aramaya başlar. Doğuma yakın kediniz daha az, daha sık yemek yemeye başlar. Az yemek yemesi sizi endişelendirmemelidir. Çünkü anne kedinin karnında büyüyen yavrular mideye baskı yapmaktadır.

Doğumu Yaklaşan Kedi

Doğumu yaklaşan kedilerde bir takım belirtiler olmaktadır.

Doğumu yaklaşan kedi son günlerde sürekli yatar pozisyonda kalır.

Kedinin vücut ısısı artar.

Kedinizin memelerinde süte benzer bir sıvı gelmeye başlar.

Doğumu yaklaşan kedi yüksek sesle miyavlamaya başlar.

Kedinin karnına bakıldığında kasılmalar gözle görülür haldedir.

Bu belirtiler, kedinizin artık doğum için hazır olduğunu göstermektedir.

Kedinin Doğum Anı

Kedinizde yukarıdaki belirtiler görülüyorsa ve kanla karışık sıvı gelmeye başlamışsa yavrular bu olayın ardından teker teker gelmeye başlayacaktır. Her bir yavrunun ardından on dakika ve bir saatlik dinlenme molaları olacaktır. Kediniz her yavrudan sonra bir tane plasenta atacaktır. Bunu dikkatlice izlemek gerekir. 

Çünkü bir plasentanın anne kedinin karnında kalması, anne kedinin enfeksiyon geçirmesine sebep olur. Anne kedi, yavrular doğar doğmaz, yavrularının nefes almasını sağlaması için yalama işlemi yapar. Bu yalama işlemi aynı zamanda yavru kedilerin temizlenmesine yardımcı olur. Yavru kedilerin kordonunu, anne kedi ısırarak koparır. Doğum işlemi tamamlanan anne kedi, yavrularını emzirmeye ve yorulan vücudunu dinlendirmek için uyumaya başlar.Bizi Arayın
WhatsApp'tan Yazın