Köpek Parazit Tedavisi

Köpek parazit tedavileri hem köpeklerin güvenliği hem de sağlığı açısından büyük öneme sahiptir.

Bizi Arayın WhatsApp'tan Yazın

Köpek Parazit Tedavisi

Köpek parazit tedavileri hem köpeklerin güvenliği hem de sağlığı açısından büyük öneme sahiptir. Parazitler genelde iç ve dış parazit olarak iki şekilde sınıflandırılır. Bunlar için yapılan rutin aşılar ise iç parazit ve dış parazit adı altında toplanır. Köpek dostlarımıza parazitler ile mücadele daha köpek 45 günlükken başlar. 

Köpeklere uygulanan dış parazit aşıdı ense damlası şeklinde kullanılır. Bu damla köpekleri kene ve pire gibi dış parazitlerden korur. Bu pireler köpeklerde cilt problemine de neden olduğu için bunun önüne geçerlik içinde damla yardımcı olur. Ense damlası köpeklere yaklaşık olarak 2 ay koruma sağlar. Yaz aylarında ayda bir kış aylarında ise 2 ay şeklinde uygulamak doğru olur.

Köpekleri İç ve Dış Parazitlerden Korumak İçin Ne Yapılır?

Köpekleri dış ve iç parazitlerden korumanın bazı yolları vardır.

Bunlar;

Köpeğe yeterli hijyen ortamı sağlamak gerekir. Çünkü köpekleri olumsuz etkileyen kene, pire ve tenya insanları da olumsuz etkiler.

Evcil hayvanın mutlaka ilaçlaması gerekir.

En önemlisi ise iç ve dış parazit aşılarının uygulanması gerekir.

Bütün bunlara ek olarak evcil hayvanlar için kendi yaşam alanlarının da temizliğine ve ilaçlanmasına özen göstermek bu mücadelede önemli rol oynar. Köpeklerimizin dışarıda yapmış olduğu dışkılarında dışkı torbası ile alınması çevre bilinci ve temizliği için önemlidir. Parazitle mücadelede de fayda sağlar.


Bizi Arayın
WhatsApp'tan Yazın