Köpek Doğum Hizmeti

Gebe bir köpeğin sağlıklı yavrulara sahip olması ve kolay bir doğum yapabilmesi için köpek doğum hizmeti veriyoruz.

Bizi Arayın WhatsApp'tan Yazın

Köpek Doğum Hizmeti

Gebe bir köpeğin sağlıklı yavrulara sahip olması ve kolay bir doğum yapabilmesi için köpek doğum hizmeti veriyoruz. Köpeğin doğumdan önce, doğum sırasında ve doğum sonrasında yaşayacağı tüm komplikasyonları özlüyoruz. Yavru bakımı için anne köpeği hazırlıyoruz. Zayıf ve güçsüz yavruların doğar doğmaz hemen beslenmeye başlaması için sütlü memelere ulaşması son derece önemlidir. Eğitimli ve tecrübeli kadromuz, yavruların beslenmesini ve ezilmekten korunmasını sağlamak adına büyük bir özveri ile çalışıyor.

Köpekler Nasıl Doğum Yapar ?

Köpekler, doğada kendi kendine doğum yapabilen bir yapıya sahiptir. Doğum başladığında yavrular teker teker çıkar. Her bir yavru kordonuyla ve zarıyla doğar. Anne, dişleriyle yavrunun kordonunu koparır. Bu davranışı içgüdüsel olarak yapar. Doğum artık tamamlanmıştır ve yavrular sezgileriyle anne memesine ulaşıp emme refleksini başlatırlar. 

Fakat köpeklerde doğum her zaman bu şekilde kusursuz gerçekleşmez. Doğum sırasında annenin zorlanması veya yavruların sağlıksız olması bazı sorunları da beraberinde getirir. Hatta doğum çoğu zaman yavru veya anne ölümü ile sonuçlanır. Bu yüzden kaliteli, güvenilir ve profesyonel köpek doğum hizmeti almak gerekiyor.

Köpeklerde Doğum Kaç Saat Sürer?

Köpekler bir batında 4-8 yavruya hamile kalabiliyor. Ortalama 70 gün süren hamilelik genellikle gece doğumlarıyla sonuçlanıyor. Gece başlayan doğum sabaha kadar devam edebiliyor. Fakat evcil köpeklerde günün her saatinde doğum gerçekleşebilir. Doğum süresi ise yavru sayısına bağlı olarak değişir. Örneğin 8 ve üstü yavrunun doğumu 30 saati bulabiliyor. Bu süreçte hem yavruların hem de annenin iyi bir bakıma ihtiyacı vardır. Üstelik acil tıbbi müdahale gerekebiliyor. Merkez olarak köpek doğum hizmeti konusunda hijyenik ve donanımlı ekipmanlarla 7/24 çalışıyoruz.


Bizi Arayın
WhatsApp'tan Yazın