Yoğun Bakım

Yoğun bakım ünitesinde genellikle durumu ağır olan nefes almada güçlük çeken hayvanlar, herhangi bir operasyon geçiren ve vücut sıcaklığı düşük hayvanlar daha çok yer almaktadır.

Bizi Arayın WhatsApp'tan Yazın

Yoğun Bakım

Hasta ola hayvanların muayeneleri yapıldıktan sonra eğer durumları ağır ise belli bir süre özel bir bakıma ihtiyaç söz konusu olabilir. Son yıllarda yaygınlaşan hayvan yoğun bakımları özel hekimler eşliğinde hizmet verilmektedir. Evcil hayvanlar olan kedi, köpek, tavşan, hamster veya kuş dostlarımız hususi yoğun bakım üniteleri bulunmaktadır. 

Yoğun bakım ünitelerinde ne kadar bir süre kalınacağı hastalıkların durumuna bağlı olarak değişmektedir. Günümüzde birçok hastalığın tedavisinde kullanılan yoğun bakımlarda özel hizmet alan veterinerler hizmet vermektedir. Hayvanlar için oluşturulan yoğun bakım ünitelerinde hasatlar için özel kafesler bulunmaktadır. Hayvanların iyileşmesinde önemli katkısı olan yoğun bakımlarda gerekli donanımlar yer almaktadır.

Yoğun Bakım Ünitelerinin Kullanım Alanları

Yoğun bakım ünitesinde genellikle durumu ağır olan nefes almada güçlük çeken hayvanlar, herhangi bir operasyon geçiren ve vücut sıcaklığı düşük hayvanlar daha çok yer almaktadır. Ayrıca trafik kazası geçirenler, premetüre doğan, solunum rahatsızlığı yaşayan hayvanlarda da durumları stabil olana kadar yoğun bakımlara alınmaktadır. 

Yoğun bakım ünitelerinde yavaş yavaş durumu stabil hale gelen hayvanlar normal kafeslere alınmaktadır. Ayrıca hastaların daha çabuk iyileşmesi için bazı yoğun bakım ünitelerinde ozon tedavi yöntemi de bulunmaktadır. Yoğun bakımda her zaman gerekli fiziki muayeneler yapılarak hayvanların durumları kontrol altında tutulmaktadır. Hayvanların yoğun bakım tedavileri bitmesinden sonra özellikle evcil hayvanlarda tedavileri evde devam ettirilmek üzere sahiplerine teslim edilmektedir.


Bizi Arayın
WhatsApp'tan Yazın