Kedi Seyahat İzin Belgesi

Uygun şartlar sağlandıktan sonra tek yapmanız gereken kedi seyahat izin belgesi almaktır. Bu belge yurtdışı seyahatinizde kedinizin de eşlik etmesini sağlayacaktır.

Bizi Arayın WhatsApp'tan Yazın

Kedi Seyahat İzin Belgesi

İnsanlar, daha önceden evcil hayvanlarıyla birlikte seyahat edemiyordu. Ancak yapılan son düzenlemeyle bu problem ortadan kalktı. Günümüzde evcil hayvanlar, belirli şartlarla toplu taşıma araçlarına alınabiliyor. Bu durum hayvan sahiplerini oldukça mutlu ediyor.

Kedi seyahat izin belgesi kediler, insanlara yakınlığıyla biliniyor. Yavruyken alınan bir kedi kolaylıkla evcilleştirilebiliyor. Ancak bu durum onların bakıma muhtaç olmasına neden oluyor. Kedi sahipleri, yolculuğa çıktığında kedilerini de yanında götürmek zorunda kalabiliyor.

Yolculuğa çıkmadan önce birçok kişi kedi seyahat izin belgesi konusunu araştırıyor. Çünkü yolculuktan önce kedi için yapılması gereken birkaç işlem bulunuyor. Seyahatten önce firmayla görüşüp bilgi alınırsa oluşabilecek birçok problemin önüne geçilebiliyor.

Uçaklar Evcil Hayvan Alıyor Mu? 

Birkaç yıl öncesine kadar uçaklar evcil hayvan kabul etmiyordu. Son yönetmelik ile uçaklar, evcil hayvanları alıyor. Fakat bunun belli şartları bulunuyor. Evcil hayvanın aşılarının tam olması ve gerekli izin belgelerinin bulunması gerekiyor.

Evcil hayvanlar, hayvan sahibinin kucağında seyahat edebiliyor. Ancak yolculuk esnasında hayvanların özel kafeste tutulma şartı bulunuyor.

Evcil Hayvan Taşıma Şartları 

Günümüzde insanlar, evcil hayvanlarını yanından ayırmak istemiyor. Çoğu, seyahat ettiği sırada hayvanın yanında olmasını istiyor. Bu durum evcil hayvan taşıma yönetmeliğinin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Gerekli şartlar yerine getirildiğinde evcil hayvanlar da otobüse, uçağa girebiliyor. Evcil hayvanın taşınması için yapılması gerekenler şöyle:

• Evcil hayvana ait sağlık belgesi, aşı kağıdı tam olmalı

• Evcil hayvan sağlıklı ve kokusuz olmalı

• Evcil hayvanlar kilitli bir şekilde kafeste tutulmalı

Bu şartlar sağlanırsa hiçbir sorun oluşmuyor. Kedi seyahat izin belgesi hakkında daha fazla bilgi isteyenler uçak veya otobüs firmalarıyla görüşebilir.

  


Bizi Arayın
WhatsApp'tan Yazın