Kedi Tıraşı

Kediler bütün vücutları tüylerle kaplıdır. Bu kadar yoğun tüyleri olan canlıların sık sık tımar edilmesi taranması gerekir. Bazı ırk kedilerin tüy yapısı daha yoğun ve uzundur.

Bizi Arayın WhatsApp'tan Yazın

Kedi Tıraşı

Kedilere yapılan tıraş çok yaygın bir uygulamadır. Cilt sorunları ve tüy dökülmeleri, hava sıcaklıkları olaylardan dolayı kedilerin sıklıkla tıraş edilmesi gerekir. Bazı kedi ırkları için sağlık açısından tüplerin in tıraş edilmesi gerekir. Tıraş yapan kişilerin bu konu hakkında bilgilerinin ve deneyimlerini olması önemlidir. Eğer ilk kez kedi tıraş edilecekse bununla lakaplı videoların izlenmesi gerekir. Uygulama sırasında kullanılacak olan malzemelerde çok önemlidir.

Kedi Tıraşında Kullanılması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Kedi tıraşında kullanılacak olan ekipmanların önemi büyüktür. İnsanların kendileri için kullandıkları tıraş makineleri kediler için uygun değildir. Aynı makinanın insana ve kedi üzerinde kullanılması hiç hijyenik olmaz. Kedinin doğru bir şekilde canı yandan tıraş edilebilmesi için doğru malzeme kullanımına özen gösterilmelidir. Kedilere özel tıraş makinaları üretilir. Hatta bunlar sessiz makinalardır. Kedilerin korkması bu şekilde önlenmiş olur. Peki, kedilerde tıraş makinası seçerken Nelere dikkat edilmesi gerekir?

Öncelikle kedinin ırkına

Tüy yapısına

Sessiz makinalar olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Bunlar tıraş makinası seçiminde göz önünde bulundurulmalıdır.

Evde Kedi Tıraşı

Kedileri tıraş etmek hiç de kolay bir işle değildir. Bu aslında kedi ile olan ilişkinize göre karar verilebilir bir durumdur. Daha öncesinde hiç bu işlerde bulunmamış kişilerin evde kendi başlarına kediyi tıraş etmemelidir. Bu işin kedi tıraşı konusunda tecrübesi olan deneyimli bir ekipten yardım alınarak yapılması daha doğrudur.Bizi Arayın
WhatsApp'tan Yazın