Köpek Aşısı

Köpek aşıları, köpekleri virüse ve hastalıklara karşı koruma özelliği gösterir. Yavru köpeklerde aşılar 45 günlük sonrası başlaması gerekir.

Bizi Arayın WhatsApp'tan Yazın

Köpek Aşısı

Köpek aşıları, köpekleri virüse ve hastalıklara karşı koruma özelliği gösterir. Yavru köpeklerde aşılar 45 günlük sonrası başlaması gerekir. Köpeklere uygulanan aşılar sayesinde köpeklerin hayat kaliteleri artar. Bu aşılar sayesinde köpekteki antikor sayısı artırılır. Çünkü antikorlar hastalıklara karşı etkilidir. 

Hamile olan köpeklerin hamilelik dönemlerinden önce aşılama yapılması gerekir. Anne adayı köpeğin yavruları için aşı takvimi çerçevesinde hareket etmek önemlidir. Aşı öncesinde köpek muayene edilmelidir. Daha sonrasında eğer sağlıklı bir köpekse aşılama süreci başlamalıdır.

Köpek için uygulanan aşılar nelerdir?

İç ve dış parazit uygulamaları

Karma aşı

Kuduz aşısı

Bronşin aşısı

Lyme aşısı

Mantar aşısı

Aşı takviminde yer alan köpeğiniz için yapılan aşılar bu şekildedir.

Aşılama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Aşılamanın en az olarak 45 günlükken başlanması gerekir. Daha erken aşılama yapılmamalıdır. Köpek aşılamadan önce kesinlikle parazit uygulamasının yapılması gerekir. Aşılama öncesine köpeğin ateşine bakılmalıdır. 

Aşılama öncesinde köpeğin stresten uzak tutulmasına dikkat edilmelidir. Aşılama öncesi ve sonrası banyo yapılmamalıdır. Sağlık durumu iyi olan köpeklere aşı yapılmalıdır. Sağlıksız köpeklere kesinlikle aşı uygulaması yapılmaz. 

Bu aşılar sayesinde köpekte meydana gelebilecek gençlik hastalığı, karaciğer hastalığı, Corona Virüs enfeksiyonu, Spiroket hastalığı, kuduz, barınak hastalığı gibi olumsuzluklardan köpeğiniz korunmuş olur. Herhangi bir veteriner kliniğinden yardım alarak köpeğiniz için gerekli muayeneler yapıldıktan sonra aşı takvimi oluşturulması gerekir.

Köpek Aşı Fiyatları

Köpek aşı fiyatları klinikten kliniğe farklılık gösterir. Ama genel olarak Karma aşı için ortalama 400TL, kuduz için 250TL, mantar için 500 TL, bronşin için ise 450 TL verilebilir. Bu fiyatlar yıllık olarak değişebilir.


Bizi Arayın
WhatsApp'tan Yazın